Prohlášení o přístupnosti


Stránky obce Vřesovice jsou vytvořeny v souladu s aktuálními metodikami pro maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti.
Přístupností je míněn stav internetových stránek, který neklade svým uživatelům při používání žádné zásadní překážky, a to nezávisle na jejich postižení, schopnostech, znalostech, zkušenostech či zobrazovacích možnostech.

Portál tak splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých) i WCAG 1.0 a Pravidel tvorby přístupného webu dle Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, provedenou zákonem č. 81/2006 Sb.

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Struktura obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict. Vizuální prezentace je definována pomocí kaskádových stylů (CSS) a je plně responzivní (zobrazení stránky je optimalizováno pro nejrůznější zařízení – stolní počítače, notebooky, tablety a mobily). Pokud by Vaše zařízení nepodporovalo použité CSS, nebo pokud by Vám nevyhovovala námi připravená grafická podoba stránek, máte možnost vypnout styly, či změnit velikost písma pomocí standardních nástrojů prohlížeče.

Některé informace jsou nabízeny prostřednictvím odkazů v podobě dokumentů formátu PDF, DOC (DOCX) a XLS (XLSX).
Zobrazení PDF dokumentů umožňuje většina internetových prohlížečů, pokud ne, je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.
Pro zobrazení dokumentů z řady programů Microsoft Office lze kromě oficiálních programů použít buď zdarma dostupné prohlížeče:
Odkaz ke stažení prohlížeče Word Viewer: www.microsoft.com
Odkaz ke stažení prohlížeče Excel Viewer: www.microsoft.com
nebo některé ze zdarma dostupných alternativních kancelářských programů (např. OpenOffice, LibreOffice).

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co podle vás neodpovídá požadavkům přístupnosti, informujte nás, prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.